Corrax-investment.com

Solární systémy ostrovní

https://novazelenausporam.cz/specialista/12811

 

Krátké dodací lhůty a skladové zásoby v ČR! Více variant fotovoltaiky ,,na klíč“ s dotací jako stavebnice od 40.000Kč!

Novinka: Od června 2023 v nabídce nedotovatelné i dotovatelné fotovoltaické elektrárny Xtend Solarmi GridFree , kompletní, bez nutnosti měnit stávající elektrozařízení a rozvody. Několik verzí. 1kW – 8kW

Montáž zajistíme v případě zájmu a není v ceně sestavy. FVE sestaví průměrný kutil bez problémů podle návodu a elektrikář s §50 připojí za 5-10 tis. Kč! Montáž můžeme i zajistit odbornou firmou.

Xtend Solarmi GridFree 1000

Solarní elektrárna, 4x solární panel, polykrystalický, 290Wp, 60 článků + měnič napětí, 1kW s limiterem a  spojovací materiál:                  Cena 40.000Kč včetně DPH

Xtend Solarmi GridFree 2000M

Solarní elektrárna GTIL, 6x solární panel, monokrystalický, 385Wp, 60 článků, celočerný + měnič napětí, 2kW s limiterem +SM   

Cena: 50.000Kč včetně DPH

Xtend Solarmi GridFree 3000M

Solární elektrárna, 8× solární panel 465Wp (3,72kWp), 3kW síťový měnič s limiterem     + SM                                                              

Cena: 60.000Kč včetně DPH

Kompletní solární elektrárna GridFree 2000 obsahuje originální GWL GTIL 2kW měnič s limiterem a 6ks solárních panelů. Snadný způsob spojení vlastní výroby el. energie se zachováním připojení na síť. Ideální způsob snížení nákladů za elektřinu. Zbrzděte si i svůj elektroměr!

Solární elektrárna GridFree 2000 obsahuje aktuální technologickou špičku při zachování dostupné ceny pro každou domácnost. Součástí sady je revoluční měnič SUN-2000G2, který v sobě integruje MPPT regulátor a měřič spotřeby pro regulaci vlastního výkonu. Použité monokrystalické panely se pyšní krásným celočerným provedením, které sluší každé střeše. Elektrárna slouží k přímé výrobě elektrické energie ze solárních panelů, která je prostřednictvím mikroměniče distribuována do vaší (nejen) domácnosti.

Sada obsahuje ( 2kW):

 • 6 x Solární panel celočerný Mono 385Wp
 • 1x Měnič s limiterem
 • 2x Propojovací konektor

GridFree měnič s limiterem je revoluční řešení pro síťové fotovoltaické elektrárny, které pracuje obdobně jako jiné GridFree mikroměniče, ale navíc dovede omezovat vlastní výkon dle aktuální spotřeby a tedy zcela zamezit přetokům do veřejné sítě.
Tyto měniče jsou navrženy pro vnitřní používání, a kromě klasických svorek pro připojení solárních panelů nebo baterie a výstupu pro připojení do sítě má také měnič konektor proudové sondy interního limiteru.

Na přehledném displeji měniče můžete sledovat:

 • Aktuální výkon měniče ze solárních panelů/baterií
 • Výkon dodávaný ze sítě
 • Napětí na DC vstupu
 • Teplotu měniče
 • Napětí sítě
 • Datum a čas
 • Denní průběh produkce
 • Nastavení měniče.

display

K dispozici jsou také specifická nastavení pro napájení měniče z baterií, namísto solárních panelů tj. pracovní napětí na vstupu (dolní hranice) a maximální dodávaný výkon měniče.

GridFree měnič pracuje v rozsahu vstupního napětí 45-90 Vdc a jeho výkon je 1800W (špičkový 2000W). Výstupem z měniče je pak napětí 230Vac, které se připojuje mezi hlavní jistič s elektroměrem a jističe jednotlivých okruhů. Měnič tedy výkon z panelů (nebo vhodné baterie) převede do domácích rozvodů. Vaše spotřebiče pak budou odebírat energi vyrobenou primárnně z vaší elektrárny. Pokud by výkon vaší elektrárny v daný okamžik nestačil, připojená veřejná siť nedostatek pokryje. Instalací proudové sondy k Limiteru ochráníte svůj systém, proti nežádoucím přetoků v případě, že je vaše elektrárna schopna vyrábět více energie, než vaše spotřebiče vyžadují.

Měnič nepracuje v ostrovním režimu, tzn, že pro svou funkci vyžaduje připojení od veřejné distribuční sítě. Jakmile dojde k výpadku sítě, měnič se ihned vypne.
Měniče jsou certifikovány pro prodej a používání v EU. Splňují kritéria certifikací EMC, LVD, RoHS. Měniče splňují normu EN50549-1 a lze tak na instalace čerpat dotace i je připojit do distribuční sítě spolu s dodatečnými ochranami viz zapojení v dokumentech k produktu. Zapojení tak splňuje požadavky směrnice EU 2016/631 (RfG NC).

Velmi efektivní a snadný způsob řešení pro nezávislou výrobu el. energie se zachováním připojení k distribuční síťi. Ideální způsob snížení nákladů za elektřinu. Zpomalte si i Vy svůj elektroměr! (Tím, že snížíte spotřebu ze sítě.)

Zapojení měniče do solárního systému je jednoduché:
Bez akumulátoru:
GTIL2_zapojeni_systemu
S akumulátorem:
GTIL2_zapojeni_systemu2

Na elektrárnu lze získat dotaci v rámci programu Nová zelená úsporám i Light. SVT kód mají přidělený solární panely i měnič.

https://novazelenausporam.cz/specialista/12811

Fotovoltaický ohřev vody zjednodušeně

Fotovoltaické panely, inteligentní střídač, několik elektrických součástek a bojler. Celý systém je jednoduchý na instalaci i údržbu. Sami si zvolíte, zda vám stačí stávající bojler, či chcete zainvestovat do nového.   

Cena s dotací: Light 0 – NZÚ v hotovosti bez dotace 90.000Kč s DPH s montáží a bojlerem.

Ostrovní systém bez distribuční sítě

Fotovoltaický ohřev vody nesmí být spojen s distribuční soustavou elektrické sítě. Jedná se tedy o systém, který vám teplou vodu dodá, i kdyby došlo k rozsáhlému výpadku elektřiny.